Дитячий офтальмолог

images

Записатися на консультацію:
Реєстратура:
+38 066 270 03 97
+38 066 270 04 73
+38 048 753 36 58
Психолого-педагогічне відділення:
+38 048 760 44 25

Дуже часто ураження нервової системи у дітей супроводжується ураженням органу зору. Зміни з боку очей можуть виявлятися набагато раніше і бути грізним симптомом.
Перше, що можна перевірити у дитини вже в перші дні її життя, - це встановити реакцію зіниці на світ. Якщо зір є, то зіниця у відповідь на світло звужується. Краще стежити за реакцією зіниці у затемненій кімнаті. Справа в тому, що в темряві зіниці завжди трохи ширше, ніж на світлі, і їхнє звуження легше уловлюється. Щодня, щотижня, в основному до 1,5 міс. зорові реакції поступово вдосконалюються, дитина починає фіксувати погляд, стежити за яскравою іграшкою, що віддалена від очей на відстань 30-50 см.

Наявність косоокості (постійної або косоокості, що періодично з'являється) у дитини теж може бути ознакою ураження нервової системи. Косоокість характеризується такими основними ознаками:

• при фіксації нерухомого предмета одне око відхиляється в будь-яку сторону (до носа, до скроні, догори, донизу); 
• може бути поперемінне відхилення то одного, то іншого ока; 
• часто виявляється далекозорість, короткозорість, астигматизм різної величини. 

Однією з причин появи косоокості може бути порушення іннервації окорухових м'язів. Не виключаються при цьому і фізичні ушкодження м'язів та нервових закінчень під час пологів.

Тому запорука успіху у лікуванні таких захворювань – це рання діагностика та своєчасно розпочате лікування очних та неврологічних проблем. Лікування косоокості як прояви загальної невропатології здійснюється спільними зусиллями лікарів неврологів та офтальмологів та носить переважно консервативний характер (медикаменти, рефлексо- та інші методи фізіотерапії). У деяких ситуаціях призначається постійне носіння окулярів. Лікування має носити «ігровий, цікавий, різноманітний характер», вимагає великої витримки та терпіння від батьків.

Досвід роботи Центру дозволяє впевнено сказати, що позитивні зміни з боку органу зору сприяють поліпшенню психофізичного розвитку дитини.

PhotoDownPage1
PhotoDownPage2
PhotoDownPage3