Історія створення центру

images

Дитячий реабілітаційний центр ім. Бориса Літвака приймає пацієнтів з 1996 року. В 90-х рр. установ, де проводилася б комплексна медична, фізична, психолого-педагогічна та соціальна реабілітація дітей з інвалідністю, в країні ще не було. Будівництво реабілітаційного центру зробило свій внесок у створення системи реабілітації дітей з порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату.

Поштовхом до створення центру стала особиста трагедія, яку пережив Борис Давидович Літвак, тоді директор спортивної Дитячо-юнацької школи олімпійського резерву №2. Пішла з життя його донька Ірина. Помираючи, вона попросила батька подбати про хворих дітей, на яких ніхто тоді не звертав уваги. «Тату, — сказала вона, — твої тренери вибирають в свою спортивну школу найздоровіших і найбільш готових до життя людей. А хворі, слабкі, а інваліди? Адже вони залишаються за бортом. Як їм? ...». Борис Давидович сприйняв останню волю доньки як керівництво до дії. 

images
images

Рішення про створення центру було прийнято міськрадою Одеси в 1992 році. Міська влада виділила землю під будівництво центру для ослаблених дітей та дітей з інвалідністю. Швидко було зібрано колектив професіоналів-однодумців, освоєні та запроваджені сучасні методики реабілітації. Меценати допомогли придбати діагностичне та фізіотерапевтичне обладнання, меблі. «Ми вдячні всім, хто нам допоміг, допомагає і, сподіваємось, допомагатиме. Усім, кому милосердя – природна потреба душі. Кожним новим днем своєї роботи Центр зобов'язаний тільки вам. Саме ви своєю щирою та безкорисливою допомогою даєте Центру життя, а дітям – надію. Поки ви з нами – кожна дитина відчуватиме над собою крила янгола», — Борис Літвак.

За час роботи Центру курси реабілітації у ньому пройшли більше 36 тисяч дітей. У 2009 році для дітей та супроводжуючих їх осіб, що приїжджають на лікування з усієї країни, було побудовано 8-поверховий пансіонат цілодобового проживання на 140 місць. У 2003-2020 роках в центрі функціонував комп'ютерний центр, де діти отримували навички роботи за комп'ютером. У 2021-2022 роках, за запитом нового часу, його було перепрофільовано на психолого-педагогічне відділення.
З 2014 року центр носить ім’я свого засновника — Почесного громадянина Одеси та Одеської області, Героя України, заслуженого тренера України, директора спортивної школи олімпійського резерву Бориса Давидовича Літвака.
На фото: композиція «Серце світу», яку скульптор Михайло Рева подарував «Будинку з Ангелом» у листопаді 2006 року. Пам'ятник знаходиться у дворі психолого-педагогічного корпусу.
  

images